Tomáš Ujfaluši

Tomáš Ujfaluši je bývalý český fotbalový obránce a reprezentant, který naposledy hrál za český klub AC Sparta Praha.

Tomáš Ujfaluši se narodil 24. března 1978 v Rýmařově. Ve čtyřech letech dostal svoje první kopačky, s fotbalem začínal v týmu TJ Rýmařov jako obránce, ale díky jeho schopnosti rozehrávat akce byl trenéry přesunut do zálohy. Do obrany se ale nakonec vrátil a podle některých médií byl během svého působení v Atléticu Madrid jedním z nejlepších obránců nejen v České republice, ale i v Evropě.

Od prosince 2013 působí ve vedení tureckého klubu Galatasaray Istanbul.

Je také členem týmu Real TOP Praha, v jehož dresu se zúčastňuje charitativních zápasů a akcí.

Osobní život:
Ujfaluši je rozvedený, s exmanželkou Kateřinou má dceru Kačenku. Jména svých dvou lásek má dokonce vyšitá na kopačkách. Kromě toho, že vystudoval střední školu, udělal i přijímací zkoušky na vysokou školu, kterou ale nezačal studovat z důvodu sportovního vytížení. Mezi jeho záliby patří golf a móda, věnuje se také charitě. Zúčastnil se například charitativní módní přehlídky pro nadaci Terezy Maxové, společně s bratrancem Robinem se také angažuje v projektech na pomoc africkému fotbalu.

Reprezentační aféry:
V roce 2007 skončila bouřlivá oslava Ujfalušiho 29. narozenin s reprezentačním týmem mediálním skandálem. V dubnu 2009 prošel další aférou, když se po prohraném kvalifikačním zápase o MS se Slovenskem skupina fotbalistů odebrala k “oslavě” při společnosti mladých prostitutek. To neuniklo pozornosti fotografů a sponzoři reprezentace poté tlačili na ČMFS, že takto by se reprezentanti neměli chovat, i když mají “po pracovní době”. Na základě této aféry se Ujfaluši 8. dubna 2009 rozhodl ukončit své působení v reprezentačním týmu.