Taylor Lautner

U Taylora bylo již od mala jasné, že je předurčen pro úspěšný život.

Ve věku 6 let začal docházet na hodiny karate do Fabiano’s Karate School a již brzy po té začal vyhrávat první turnaje. Jako osmiletého si ho vyhlédl sedminásobný světový šampion karate Mike a pozval jej na svoje tréninky a zároveň byl nominován na mezinárodní turnaj do kategorie 12 let a méně. V tomto turnaji pořádaném pod hlavičkou Světové karatistické organizace se stal šampionem “Junior World Forms and Weapons”” a přivezl si 3 zlaté medaile. Dále se v bojových uměních vzdělával a v roce 2003 – jako jedenáctiletý držitel čeného pásku – se stal nejlepším hned v několika disciplínách (Open Forms, Musical Weapons, Traditional Weapons a Traditional Forms). O rok později získal již třetí titul juniorského světového šampiona.
I přesto že miluje karate, k hraní se dostal již jak sedmiletý, kdy jej jeho instruktor karate dovezl na konkurz do Los Angeles do reklamy na Burger King. Neuspěl, ale byl touto zkušeností tak nadšen, že rodičům oznámil, že začíná pracovat a své herecké kariéře. Brzy s rodinou cestovali často do Kalifornie, aby se mohl ucházet o opravdové herecké role. Když mu bylo deset let, udělala rodina těžké rozhodnutí a přestěhovali se (i s jeho sestrou Makenou) natrvalo do Los Angeles, kde se Taylor mohl naplno věnovat obcházení konkurzů. I přesto, že stěhování bylo těžké, v novém bydlišti se může více věnovat i fotbalu a baseballu.
Po přestěhování do L. A. začaly přicházet první role: “My Wife and Kids” (2001), “Summerland” (2004), “The Bernie Mac Show” (2001) a televizní The Nick & Jessica Variety Hour (2004). Taylor se prosadil hlavně v televizní animované tvorbě – namluvil například Youngblooda v “Danny Phantom” (2004) nebo dvě epizody “What’s New, Scooby-Doo?” (2002), ‘Charlie Brown’ Jeho hlas patří i Silasovi ze seriálu Silas and Brittany. V roce 1997 se objevil také v pilotním díle seriálu Which Way Is Up?
Za průlomovou roli lze považovat Shark Boye v 3D dramatu Roberta Rodrigueze Adventures of Sharkboy and Lavagirl 3-D kde si zahrál jako třináctiletý. Tři měsíce strávil filmováním v texaském Austinu, které ho bavilo prý každou minutu. O pár měsíců později získal roli Eliota, bakerova rivala, ve hře Cheaper by the Dozen 2.
K roli indiánského mladíka Jacoba ve filmu Twilight mu pomohla jeho vizáž. Jeho kořeny jsou však francouzské, skotské a německé.
Pokud má nějaký volný čas, hraje velmi dobře fotbal (na pozici středního obránce) i baseball. Je také členem hip-hopové taneční skupiny LA Hip Kids. S přáteli se také baví natáčením domácích filmů. V roce 2008 získal řidičský průkaz.
Má v plánu pokračovat s hraním a do dospělosti, avšak vzdělání by rád získal také jako scénárista a režisér.