Rytmus

Rytmus, vlastním jménem Patrik Vrbovský,  je slovenský rapper, popový zpěvák a zakladatel skupiny Kontrafakt.

Je označován za jednoho z nejvulgárnějších, ale i nejnadanějších ve svém oboru na Slovensku.  Vyznačuje se hlubokým hlasem. Rapoval už v první polovině devadesátých let na kultovní výběrovce slovenského hip-hopu Zvuk ulice. V roce 2006 vydal sólové album Bengoro.

V uskupení Kontrafakt se pak jednalo hlavně o singl Kontrafakt a o alba Tri špinavé mená (2003), E.R.A.(2004) a Bozk na rozlúčku (2007). Rytmus vystupuje v klubech a na koncertech na Slovensku, v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. V roce 2008 vydal desku Si zabil, o rok později album Král (song “Zlatokopky”) a 2. 12. 2011 album Fenomén (song “Deti stratenej generácie”).

Začátkem března 2011 byla v čase televizního přenosu ze soutěže Miss Universe 2011 poprvé prezentovaná skladba Technotronic Flow, která se objevila na sólovém albu DJ Mad Skilla, který ji produkoval.

25. března 2011 se uskutečnila v bratislavském klubu Dopler premiéra klipu ke kontroverzní skladbě “Jebe”. Této premiéře předcházel asi devítisekundový sestřih tohoto videoklipu, který Rytmus prezentoval na své oficiální stránce na sociální síti Facebook. Na YouTube zhlédlo klip přes šest milionů diváků. Písničku s názvem “‘Jebe” odvysílala stanice Evropa 2 a hudební televize Óčko, která ji nasadila do své hitparády.

V roce 2012 spatřila světlo světa další deska Jediní čo hřeší.

Na konci listopadu 2016 vydal album Krstný otec – přes 30 000 prodaných hudebních nosičů.

Na podzim 2010 se stal jedním z porotců druhé řady televizní soutěže Česko Slovenská Superstar. Začátkem února 2012 se společně se svou partnerkou Darou Rolins, Michalem Davidem a Pepou Vojtkem stal jedním z koučů televizní soutěže Hlas Česko Slovenska na TV Nova a TV Markíza.

Zahrál si také ve filmech Fabrika smrti: mladá krv (Slovensko, 2009) a Bastardi (Česko, 2010).