Rihanna

Rihanna, narozena jako Robyn Rihanna Fenty je barbadoská zpěvačka a herečka, která je ve své tvorbě ovlivněna styly R&B, reggae, dancehall a dance. 

Je držitelkou sedmi cen Grammy. Celkem nahrála čtrnáct “number-one” hitů (v americké hitparádě Billboard Hot 100), ve svých 23 letech tak byla nejmladší umělkyní, která toho dosáhla. Do roku 2012 celosvětově prodala na 25 milionů kusů alb, a také 60 milionů digitálních kopií singlů, což z ní činí nejúspěšnější umělkyni v digitálním prodeji.

Je také jednou z nejsledovanějších umělkyní historie na YouTube, kde její kanál (RihannaVEVO) dosáhl 7,9 miliard zhlédnutí, více má už pouze Taylor Swift s 10 miliony více a Justin Bieber s 1 miliardou navíc. Rihanna dlouho držela primát v této statistice, ale Rihanna není v poslední době tolik aktivní jako právě zmíněný Justin a Taylor, vina může být i v tom, že Rihanna má ve svých songech jiný styl, a tím si odpudila část fanoušků. Kdyby se ale započítala všechna videa, kde Rihanna vystupuje, tak by počet zhlédnutí dnes dosáhl už přes neuvěřitelných 10 miliard, což je nejvíc ze všech!

Incident s Chrisem Brownem:

V únoru, v předvečer předávání Cen Grammy pro rok 2009 náhle zrušila své vystoupení na těchto prestižních cenách. Důvod byl napadení jejím přítelem Chrisem Brownem. Celý svět obletěly fotky zmlácené Rihanny. Chris Brown byl odsouzen k hodinám prospěšných prací. Od té doby noviny několikrát psaly o tom, že Rihanna se s Chrisem Brownem několikrát dali dohromady, ani jedno ale není pravda. Její comeback začal vystoupením na cenách American Music Awards v roce 2009, kde vystoupila s písněmi z jejího nového alba Rated R. Toto album bylo poznamenáno jejím zážitkem z předvečera předávání cen Grammy. Na jaře 2010 absolvovala své turné Last Girl On Earth.

Ostatní:

V roce 2010 vydala svůj parfém s názvem Rebelle Fleur, stala se také tváří značky Nivea, Armani a společnosti Vita Coco. Roku 2012 vydala nový parfém, Rebelle, začala spolupracovat s modními guru, zejména ve společnosti River Island, kde již dva roky vydává své vlastní oblečení. Roku 2013 začala Rihanna pracovat se společnosti MAC, kde vydala svou vlastní edici kosmetiky a na příští rok se stává tváří MACu.

Turné:

2006 – Rihanna Live in Concert Tour (36 vystoupení)
2007-09 – Good Girl Gone Bad Tour (80 vystoupení)
2010-11 – Last Girl On Earth Tour (67 vystoupení)
2011 – Loud Tour (98 vystoupení)
2013 – Diamonds World Tour (96 vystoupení)
2014 – The Monster Tour – společné s Eminemem (6 vystoupení)
2016 – Anti World Tour (71 vystoupení)