Olga Lounová

Olga Lounová roz. Pytlounová je česká zpěvačka, skladatelka, herečka, závodnice rallye.

Dětství strávila v Osečné (Lázně Kundratice), kde dodnes žije velká část její rodiny. Po úspěšném zakončení studia na Pedagogické fakultě v Liberci získala absolutorium na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze (obor muzikál – zpěv, herectví, tanec).

Od roku 1998 je obsazována jako herečka do seriálů a filmu. Hrála Patricii v seriálu Ošklivka Katka, objevila se také v seriálu Vyprávěj.

Mezi její dosud největší hity patří Láska v housce s Xindlem X a autorské skladby K výškám a Brány svaté. Začátkem roku 2011 vydala svou první studiovou desku Rotující nebe a podepsala smlouvu se světovým vydavatelstvím Universal Music. V roce 2010 byla dvakrát nominována na Hudební cenu Óčka za skladbu Láska v housce (sólista a videoklip). Za svou kariéru se aktivně účastní i různých charitativních akcí. Od roku 2011 je patronkou Nadačního fondu UNICEF.

Ke konci roku 2012 vydala videoklip Dál za obzor, skladbu kterou napsala pro sebe a Karla Gotta. Videoklip se natáčel v historických prostorách pražského Klementina a v Lucerně v Praze. Skladba vznikla také v němčině jako Du hast die Wahl.

Během roku 2003 obohatila své životní zkušenosti čtyřměsíčním jazykovým pobytem v New Yorku, kde dokonce vystupovala s místní latinsko-americkou skupinou. V současné době[kdy?] pracuje střídavě v ČR a v Los Angeles na nové studiové desce.

Je aktivní v mnoha sportovních činnostech. Na vlastních show Rotující nebe a Optický klam, ukázala své akrobatické umění, které dlouho předtím trénovala – závěsnou akrobacii na šálách a hrazdě. V současné době trénuje Pole dance.

V letech 2011 a 2012 jezdila s týmem JT Říha Group Rally Team na Renaultu Clio Sport. V roce 2013 za tým JT Rocksteel Rally Team a opět na Renaultu Clio Sport. V sezóně 2014 MČR v rally spintech jezdí s Mitshubishi Lancer Evo IX.

Thajský box trénuje 3× týdně u Petra Zelinky a tento sport považuje za nejlepší komplexní cvičení. Pravidelně také navštěvuje kurzy potápění na nádech – freediving. V roce 2013 založila skupinu Výzva pro holky, kde se snaží motivovat ženy ke cvičení a pravidelně přispívá novými videi a trendy z fitness světa.

Již několik měsíců se věnuje sportovnímu a mentálnímu koučinku. Prochází speciálním školením pro mentální trénink především sportovců a lidí v zátěži.

V roce 2013 se potápěla v JAR se žraloky.

Od roku 2010, kdy si zahrála ve filmu z prostředí rallye Tacho, se objevuje jako navigátorka nebo řidička především při závodech v rámci MČR Sprintrally.

2012 Jezdila jako navigátor s Jaromírem Tomaštíkem v Subaru Impreza WRC
2012 premiérová jízda Rally Slušovice, kdy seděla za volantem jako pilot – Renault Clio Sport ve své třídě 5 dojela na 3. místě
2012 Rally Kopná, rally Vrchovina, Rally Lužické hory, Rally Krkonoše, rally Kostelec n. Orlicí, Rally Agropa, Barum rally, rally Jeseníky, rally Vsetín, Wallašská rallyshow
2012 získává 1. místo v dámském poháru a 3. místo ve třídě, na posledním závodu sezóny v rámci MČR ve sprintu Rally VSETÍN.
2013 rally Vrchovina, Rally Lužické hory, Rally Krkonoše, rally Kostelec n. Orlicí, Rally Agropa, Rally Bohemia, rally Jeseníky, rally setín, Valašská rally, Pražská sprintrally
2014 s novým autem Mitshubishi Lacer EVO 9 první závod Valašská rally, Rally Kopná, Rallyshow Hradec Králové
Mezi její úspěchy patří 3. místo ve třídě na Rally Bohemia 2013 a 2. místo v dámském poháru. 4. místo ve třídě na Barum rally. V MČR sprintrally dojíždí pravidelně v dámském poháru na 2. Místě.

Televizní seriály:

1998 – Ranč U Zelené sedmy (Česká televize)
2008 – Ošklivka Katka (Prima TV)
2009–2013 – Vyprávěj (Česká televize)
2005–2012 – Ulice (Nova TV)
2012 – Obchoďák

Film:

2004 – Román pro ženy, režie Filip Renč
2009 – epizodní role: Riper, Blade II, Triple X
2010 – Tacho, režie Mirjam Müller Landa
2012 – Amputace
2011 – Dokument: Rotující nebe show