Nicki Minaj

Onika Tanya Maraj, lépe známá pod svým uměleckým jménem Nicki Minaj, je textařka a zpěvačka v žánrech R&B a Hip hop z New Yorku.

Narodila se roku 1982 ve městě Saint James. Její rodina byla indo-afrického původu. Nicki musela žít do pěti let se svou babičkou, neboť její rodiče toho času hledali nový domov v Queensu. Jednoho dne za ní pak přijela její matka a odvezla si jí s sebou do New Yorku. Její otec byl podle jejích slov alkoholik, bral drogy a jednou se dokonce pokusil zabít Nickiinu matku, když v domě založil požár.

Minaj navštěvovala Střední školu Elizabeth Blackwellové 210, kde hrála na klarinet. Úspěšně pak absolvovala LaGuardia High School, kde se specializovala na hudbu a divadelní vystupování. Plánovala dokonce na škole i jedno pěvecké vystoupení, ale v den konání ztratila hlas.

Svůj první mixtape pod názvem Playtime Is Over vydala roku 2007. Poté následovaly Sucka Free a Beam Me Up Scotty v roce 2008 a 2009. Poté Nicki Minaj objevil americký rapper Lil Wayne, díky kterému podepsala v srpnu 2009 smlouvu se společnostmi Young Money Entertainment a Cash Money Records s distribucí od Universal Motown Records.