Neil Flynn

Narodil se 13. listopadu 1960 v Chicagu jako dítě Irských potomků.

Jeho rodina ale v Chicagu nesetrvala dlouho a přestěhovala se i s malým Neilem do Illiois, kam také Neil chodil na střední školu. Už tehdy projevoval Neil zájem o herectví a to především o komediální žánr. Se svým kamarádem Mikem tak vyhrál soutež Komediálních duetů na státní úrovni. Později na Bradleyho univerzitě v Illinois byl součástí celonárodně uznávaného debatního klubu – “Bradley University Speech Team”.

V posledních letech jsme ho mohli zahlédnout také ve filmu INDIANA JONES A KRÁLOVSTVÍ KŘIŠŤÁLOVÉ LEBKY, kde hrál agenta Smitha z FBI nebo v novém komediálním seriálu THE MIDDLE, kde si střihnul roli otce/manžela Mika, který oplývá vtipnými hláškami.

Neila ale častěji než ve filmech můžeme vidět v seriálech. Většinou v nějákých vedlejších rolí, ale tak to mu mělo být i v roli uklízeče (JANITOR) v americké show SCRUBS, která ho ale nejvíc proslavila. Původně měl totiž hrát jen v úvodním díle, ale jelikož byl velmi populární tak se dostal i do dalších dílů. Sice nehraje vyloženě hlavní roli, ale seriál bez něj bych si osobně nedokázal představit. Jeho role je trochu negativistická, kdy s snaží hlavnímu hrdinovi Zachu Braffovi coby doktorovi znepříjemňovat jeho působení v nemocnici. Neil jako uklízeč tak v každém díle vytváří nové a nové situace tak aby JDho (Zacha Braffa) dokázal vytočit, většinou jde ale o nejvtipnější momenty z celého seriálu.

 

Filmy:

2016 Nigel & Oscar vs. The Sasquatch
The Resurrection of Gavin Stone
2015 ImagiGARY
2009 Zataženo, občas trakaře
2008 Indiana Jones a Království křišťálové lebky
2007 Sex 100+1
2006 Soví houkání
2004 Protivný sprostý holky
Zprávař: Příběh Rona Burgundyho
2003 Brainwarp
2002 Vánoční příběh (TV film)
2000 Pokušení
1999 Magnolia
1997 Sám doma 3
1996 Panu učiteli s láskou 2 (TV film)
Řetězová reakce
1994 Plot mezi světy
Trable prcka Binka
1993 Objev roku
Uprchlík
1989 První liga