Milo Ventimiglia

Milo Anthony Ventimiglia je americký herec,známý díky roli Petera Petrelliho v seriálu Hrdinové.

Vyrůstal v Anaheimu v Kalifornii. Jeho otec pochází ze Sicílie a matka má anglickou, francouzskou, irskou, skotskou a částečně i indickou krev. Má dvě sestry, jedna je módní návrhářka a druhá fotografka.

Tři a půl roku (cca od prosince 2002) chodil s herečkou Alexis Bledel, se kterou se seznámil na natáčení seriálu Gilmorova děvčata. Od prosince 2007 do února 2009 chodil s herečkou Hayden Panettiere.

Již v osmi letech se rozhodl, že vyhraje Oscara. To se mu sice nepovedlo, ale splnil se mu sen stát se hercem. O deset let později – poté, co si na střední škole zahrál v řadě her – získal stipendium na letní program prestižní Sanfranciské školy, Americké divadelní konzervatoře (A.C.T.). Poté se vrátil do jižní Kalifornie a vstoupil na UCLA (Kalifornská univerzita v Los Angeles), kde se zaměřil na divadlo.

Do povědomí fanoušků se zapsal díky seriálu Gilmorova děvčata, kde ztvárnil roli Jesseho Mariana – rebelského synovce Luka Danese. Zahrál si také ve filmu Rocky Balboa (Rocky 6) syna Rockyho Balboa. Aktuálně hraje hlavní roli v seriálu This is Us na americké stanici NBC. Narodil se v Kalifornii, kde i vyrůstal. Už jako malý snil o velké kariéře a výhře Oskara. Při studiu na střední škole získal stipendium na Americkou divadelní konzervatoř, poté začal studovat na Kalifornské univerzitě, kde se samozřejmě zaměřil na divadlo.

Poté co se vrátil do Kalifornie se mu podařil jeho profesionální herecký debut v seriálu Fresh Prince. Krátce poté se zviditelnil i v krátkém filmu Must Be the Music.

Za posledních pět let Milo zaujal diváckou pozornost ve filmu, v televizi a také v divadle. Na velkém plátně se objevil v nezávislých filmech Massholes a Sheer Blues či v krátkém filmu Nice Guys Finish Last. Zahrál si i po boku tehdy už slavného Freddieho Prinze Jr. ve filmu Taková normální holka. Na televizní obrazovce si opakovaně zahrál v seriálu Opposite Sex a hostoval v seriálech jako je Kriminálka Miami, Promise Land či Sabrina – mladá čarodějnice. Jeho bezesporu nejznámější rolí (zatím) zůstává Jess Mariano v seriálu Gilmorova děvčata.

V roce 2006 se obevil ve filmu Rocky Balboa, pokračování slavné série se Silvestrem Stalonem. Milo si tady zahrál syna stárnoucího boxera. Poté se objevil v seriálu Hrdinové, který je o lidech žijících v New Yorku a kteří na sobě začínají pozorovat nadpřirozené schopnosti. Milo hraje Petera Petrelliho, mladíka který dokáže absorbovat síly ostatních. V polovině roku 2007 si zahrál v hudebním klipu zpěvačky Fergie k písničce “Big Girls Don’t Cry”. O rok později se objevil po boku Alyssi Milano v filmu Patologie. Svůj hlas propůjčil Wolverinovi do animovaného seriálu Marvel Anime: Wolverine. V roce 2013 se objevil ve hvězdně obsazeném filmu Machři 2. V roce 2014 se objevil v několika dílech seriálu Gotham. Aktuálně hraje v seriálu This Is Us, který měl premiéru 20. září 2016 na stanici NBC.

Mimo hraní se také dal na produkování. Se svým nejlepším kamarádem Russem Cundiffem vlastní produkční společnost Divide Pictures. Produkoval internetový seriál It’s a Mall World, jako součástí marketingové kampaně pro American Eagle Ouffiters, americké značky oblečení.