Miley Cyrus

Miley Cyrus, rodným jménem Destiny Hope Cyrus (* 1992, Tennessee, USA) je americká herečka, zpěvačka a textařka. Je známá hlavně díky účinkování v Disney Channel sériích Hannah Montana.

Narodila se v Nashvillu v Tennessee 23. listopadu 1992 Leticii „Tish“ (rozené Finleyové) a country zpěvákovi Billovi Rayovi Cyrusovým jako Destiny Hope Cyrus. Z její původní přezdívky ,,Smiley”, vzniklo později Miley. Má 5 sourozenců.

Její starší sourozenci Trace a Brandi jsou děti Tish z jejího předchozího vztahu, které byly adoptovány Billy Rayem, když byly velmi mladé. Trace je zpěvák a kytarista elektro-rockové skupiny Metro Station, zatímco Brandi hraje na kytaru na koncertech Miley a založila kapelu spolu s Megan Park, hvězdou z The Secret Life of American Teenager. Má také staršího nevlastního bratra, Christophera Codyho, z otcova předchozího vztahu, dále má mladšího bratra Braisona a mladší sestru Noah, která je také herečkou. Jedná se o vnučku politika Rona Cyruse.

Rodiče jí dali jméno Destiny Hope, protože věřili, že by mohla dokázat velké věci. Později dostala přezdívku “Smiley”, protože se jako malá stále smála. Navštěvovala Heritage Middle School, kde byla roztleskávačkou. Navštěvovala školu Options For Youth, kde se učila se svým soukromým učitelem. Vyrostla na farmě svých rodičů mimo Nashville, kde navštěvovala kostel The People’s Church.

V roce 2005 začala Cyrusová chodit s Nickem Jonasem z Jonas Brothers. ,,Byla jsem najednou beznadějně zamilovaná, jako by se zastavil celý svět. Na ničem jiném nezáleželo” uvedla Cyrusová. V průběhu jejich vztahu také řekla ,,Je zábava sledovat jak se průběhem času náš vztah vyvíjí. Bylo mi 13 let, když jsem se do něho zamilovala. Teď je mi 15 a pořád se cítím stejně zamilovaně”. Napsala o něm všechny písně na albu Meet Miley Cyrus z roku 2007. 19. prosince 2007 se pár rozešel. Na album Breakout o něm napsala píseň 7 Thing (I Hate about You).

V roce 2008 chvíli chodila s Carterem Jenkinsem. Potom v letech 2008-2009 chodila s modelem Justinem Gastonem.

V roce 2009 se na chvíli vrátila k Nickovi Jonasovi, ale po čase se opět rozešli.

Je známá hlavně díky účinkování v Disney Channel sériích Hannah Montana. Po úspěchu seriálu byl v říjnu 2006 vydán soundtrack, v němž nazpívala 8 písní. Její sólová hudební kariéra započala vydáním jejího debutového alba Meet Miley Cyrus 23. června 2007, které obsahovalo její první top ten singl See You Again. Její druhé album, Breakout, bylo vydáno 22. července 2008. Breakout je jejím prvním albem, které nemá nic společného s Hannah Montanou. Obě alba debutovala na prvním místě na Billboard 200. V roce 2008 účinkovala ve filmu Hannah Montana & Miley Cyrus: The Best of Both Worlds Concert.

Dabovala také postavu Penny ve filmu Bolt a nahrála píseň I Thought I Lost You, za kterou získala nominaci na Zlatý glóbus. Poté účinkovala ve filmu inspirovaného TV sériemi Hannah Montana: The Movie, který měl premiéru 10. dubna 2009. V roce 2008 byla v časopise Time zařazena mezi 100 nejvlivnějších lidí na světě. Časopis Forbes jí udělil 35. místo v žebříčku „Celebrity 100“ s výdělkem 25 miliónů dolarů v roce 2008. V roce 2009 si polepšila a postoupila na 29. místo.