Michael Burian

Michael Burian je český DJ, který patří ve své zemi k nejznámějším umělcům moderní hudební scény.

Michael je ovšem dobře znám i za hranicemi své země. V současné době je jeden z nejvyhledávanějších dýdžejů Střední Evropy a jeho rytmy uslyšíte na eventech po celé Evropě.

Michael začal svou kariéru dýdžeje již v 15 letech, když poprvé vystoupil na školní párty. Velice záhy na to se Michael nadchnul pro elektronickou hudbu a rozhodl se, že většinu svého času bude věnovat hudbě. Své první kroky v hudebním oboru neuskutečnil pouze jako dj ale rovněž jako producent a také pořadatel tanečních akcí. Tímto si otevřel dveře do hudební branže. Poté se prosadil nejen jako promotér akcí a dj (Elektromajk) ale rovněž vydal několik úspěšných CD mixů (například Nextera CD, Evolution Beat a CD Trancing – jedno z nejúspěšnějších CD časopisu TRIPMAG).

Pod uměleckým pseudonymem „Electromajk“ koncertoval Michael úspěšně do roku 2001 a stal se dýdžejem roku 2001 v rámci Czech Dance Music Awards. Stal se neodmyslitelnou součástí největších akcí české moderní hudební scény. I mimo jeho rodnou zem je Michael velice dobře znám, jelikož hraje na směrodatných eventech v Anglii, Německu, Polsku, Madársku a na Slovensku.

V roce 2001 vystoupil „Electromajk“ poprvé pod svým rodným jménem Michael Burian. Poté už zůstal u tohoto jména.
Michaelovi nikdy nestačilo být „pouze” dýdžejem. Od samého začátku se zabýval i vlastní produkcí. První úspěch s vlastní produkci slavil singlem Orgasmiczech, poté následoval single Blow Me / Hotmale. Poslední jmenovaná deska se stala klubovým hitem a byla v rámci Czech Dance Awards 2002 zvolená singlem roku. Single docílil celosvětového úspěchu a Michael získal nejen od tisku ale i od svých kolegů pozitivní feedback.

Michael se v roce 2002 vykatapultoval do mezinárodní ligy moderní hudební scény, když byl pozván na největší festival „Creamfields“ v Anglii a take v České republice. Jeho sety jsou tak nabyté energii a vášní, že mu tato skutečnost zajistila booking v rámci „Creamfields“ na roky dopředu. I světoznámá mecca klubu „Amnesia“ na Ibize hostila Michaela na Cream párty.

V roce 2003 vydal Michael své album Tender Young Flesh, které bylo celosvětově distribuováno Intergroovem.

Německá divize Universal Music zveřejnila Hotmale formou V.A. kompelace.