Lucie Borhyová

Lucie Borhyová (*1978, Praha) je česká televizní moderátorka, která uvádí od roku 1999 Televizní noviny na TV Nova a od roku 2005 také magazín Víkend.

Roku 1996 dokončila Gymnázium Františka Palackého v Neratovicích. Po gymnáziu se pokusila uspět u přijímacích zkoušek na Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, kde se chtěla věnovat studiu oboru sociální práce. Po nepřijetí začala studovat Vyšší odbornou školu publicistiky, kterou úspěšně dokončila.

 

Kariéra:

V roce 1997 začínala v TV Nova jako pomocná redaktorka ve zpravodajství. Několikrát obdržela cenu Nejoblíbenější ženy Novy v Anketě ANNO, v roce 2009 se umístila na třetí příčce (ANNO 2008). V roce 2007 se zúčastnila televizní soutěže Bailando, kde soutěžila s Petrem Pikem pro jeho postiženého synovce Daniela. V roce 2008 začala moderovat i Odpolední Televizní noviny.

Kromě moderování dostala i nabídky herecké – zahrála si v Ulici a v Comebacku a ve filmu Dědictví aneb Kurvaseneříká. Za svoji kariéru získala mnoho diváckých a televizních ocenění. Tvoří dlouholetou moderátorskou dvojici s Reynoldem Korantengem.

 

Rodinné vztahy:

Borhyová má jednoho syna, Lucase Papadakise, který se narodil 11. prosince 2008. Jeho otcem je řecký podnikatel Nico Papadakis.

Od září 2012 byl jejím partnerem sportovní redaktor TV Nova Michal Hrdlička, s nímž byla zasnoubena a kterému také 25. června 2014 porodila svého druhého potomka, dceru Lindu. Ještě před narozením dcery Lindy chtěla Borhyová stihnout vdavky, ale ze svatby nakonec sešlo, protože televizní pár nedokázal utajit termín. Dne 14. října 2015 oficiálně Lucie Borhyová a Michal Hrdlička potvrdili rozchod.