Lil Wayne

Dwayne Michael Carter Jr.(známej jako Lil Wayne) se narodil 27.září 1982 v New Orleans v Louisianě.

Debutoval s albem The Block is Hot, které se okamžitě v Americe dostalo do TOP 10.

Ve svých patnácti letech zakládá kapelu Hot Boys, kde se objevují další členové – Juvenile, Turk a B.G, přičemž Dwayne je nejmladší. Jejich debut Get It How U Live! se dostává na první příčku mezi Top R&B/Hip-Hop Album v časopise Billboard. Poté ovšem přichází méně úspěšná alba, která získávají „pouze“ zlato. Po Lights Out (2000) a 500 Degreez (2002) napravuje reputaci deska s názvem Tha Carter (2004), které se prodá přes milión nosičů po celých Spojených státech a umísťuje se na předních příčkách hitparád.

Série Tha Carter pokračuje i nadále, protože Lil Wayne vydává Tha Carter II (2005) a Tha Carter III (2008), která se objevují v první třicítce hitparády Billboard a Lil Wayne se dočká ocenění jako „Raper roku“ od The New Yorker, „Workoholik roku“ od časopisu GQ nebo „Nejlepší rocková hvězda“ od magazínu Blender.

Soukromí:

Málo kdo tušil, že Lil Wayne má 4 děti. Jednu dceru a tři syny. Dcera, Reginae, se mu narodila, když byl ještě teenager (v 15 letech ). Má ji se svou láskou ze střední školy. Druhé dítě, syn Dwayne Carter III, se mu narodil 22. října 2008. Druhého syna má s herečkou Lauren London. Chlapec se jmenuje Lennox Samuel Ari a narodil se 9. září 2009. Třetí syn, Neal, se narodil 30. listopadu 2009 a má ho se zpěvačkou, která si říká Nivea.

Krátce po začátku roku 2010 vydal své první rockové album Rebirth, které obsahuje písničky např. s Eminemem nebo se Shanel. Společně s Young Money nahrál album We Are Young Money.

Vzdělání:

V roce 2004 si udělal vyrovnávací středoškolské testy GED. Poté navštěvoval University of Houston, avšak kvůli časovému vytížení univerzitu opustil. Později navštěvoval kurzy psychologie na University of Phoenix.