Leoš Mareš

Leoš Mareš  je český moderátor, herec a zpěvák.

Leoš Mareš uvádí od roku 1998 Ranní show Evropy 2 s Patrikem Hezuckým. Moderoval také zábavnou show Talentmania, pěveckou soutěž Česko Slovenská Superstar, třetí řadu Česko hledá Superstar, soutěž Big Brother, hitparádu Eso, X Factor, Hlas Česko Slovenska, či slavnostní vyhlášení ankety Český slavík a Ceny Anděl 2012 a 2014. Leoš Mareš usedl také do poroty show Česko Slovensko má talent, ve které vystřídal herce Martina Dejdara.

Jeho první odmoderovaný příspěvek byl v pořadu Prásk – drby ze showbyznysu. Natočil také čtyři alba, na kterých se nacházejí mimo jiné i duety s Martinou Balogovou či Terezou Kerndlovou. Sám sebe nepovažuje za zpěváka. Dne 11. ledna 2010 byl jmenován šéfredaktorem týdeníku Spy, kde působil pouhé dva týdny.

V roce 2015 měl svou vlastní talk show a zúčastnil se s Katarínou Štumpfovou soutěže České televize StarDance …když hvězdy tančí, kde došel do 8. kola.

Zahrál si také ve filmu. V roce 2003 Jak básníci neztrácejí naději a 2016 Jak básníci čekají na zázrak, tedy v pátém a šestém díle série. V roce 2017 se objeví v dalších dvou celovečerních filmech, první je koprodukční romantická komedie Všechno nebo nic režisérky Marty Ferencové a druhým je hudební film Dušana Rapoše Muzzikanti, kde vytvoří společně s Patrikem Hezuckým dvojici příslušníků Policie.

Studoval gymnázium v Berouně a pokračoval na ZČU (pobočka v Chebu). V mládí se věnoval tanci v rámci taneční skupiny R. A. K. v Berouně. 12. července 2008 si vzal Moniku Poslušnou, s níž má syny Jakuba a Matěje. S manželkou se ale rozvedl a v současné době žije s partnerkou Monikou Koblížkovou. V roce 2017 proběhly jeho jediné dva koncerty.