Kristen Stewart

Kristen patří mezi velice nadějné tváře filmového nebe.

Narodila se 9. dubna 1990 v Los Angeles ve Spojených státech amerických. Její celé jméno zní Kristen Jaymes Stewart.

Vyrůstala v Coloradu a později se vrátila do L.A., kde žije se svými rodiči a starším bratrem. Otec John Stewart je televizním producentem ve FOX TV.

První větší role pro Kristen přišla ve filmu Panic Room (Úkryt), kde nahradila herečku Hayden Panettiere. Role byla pro ni doslova šokem, protože ji čekala spolupráce s významnou herečkou, jakou je Jodie Foster. Dalším významným krokem byl In the Land of Women (V zemi žen), kde si zahrála po boku Meg Ryan, poté Into the Wild (Útěk do divočiny).

Roku 2004 ztvárnila jednu z rolí televizního filmu Speak z produkce Showtime, který si při své premiéře na filmovém festivalu Sundance získal velkou přízeň filmové kritiky.

V roce 2006 dostala roli v hororu bratří Pangových The Messengers (Prokletí domu slunečnic). Asi její zatím nejznámější a nejúspěšnější role přišla v listopadu 2008 v prvním díle Twilight Ságy Stmívání. Všechny doposud natočené filmy jsou podle předlohy spisovatelky Stephenie Meyer. Kristen hraje postavu Belly Swanové, která se zamiluje do upíra Edwarda Cullena (Robert Pattinson).

Touto rolí se vyhoupla mezi velké filmové hvězdy. Díky Belle také velice překvapila v životopisném filmu The Runaways (2010), kde ztvárnila postavu rockové hvězdy Joan Jett. Po jejím boku se objevila další mladá nadaná herečka Dakota Fanning.