Johnny Depp

Vlastním jménem John Christopher Depp II neměl příliš hezké dětství. 

Měl sice oporu, svého bratra Dannyho Deppa a svou sestru Dembrowski, ale i tak to nepomohlo k jeho šťastnému dětství. Matka, Betty Sue, se živila jako číšnice. Otec pracoval jako inženýr, a kvůli tomu se museli Deppovi neustále stěhovat. Díky tomu mladý Johnny navštěvoval spoustu škol. A toto všechno, do toho zápletky rodičů, kteří se stále hádali, Johnnyho dovedlo až ke drogám. Před tím, než se jeho rodiče, když mu bylo 15 let, rozvedli, koupili mu kytaru, aby se věnoval namísto drog hudbě.

V 17 letech odešel ze školy a zkusil štěstí jako muzikant. Do Los Angeles přišel i se svou kapelou “The Kids”, kterou založil. A než se skupina rozjela, potkal Johnny i svou přítelkyni a budoucí ženu Lori Anne Allison, se kterou se v roce 1983 oženil. Vztah skončil o dva roky později, bez závazků. V jejich manželství se stal jeden zásadní zlom pro jeho kariéru. Lori, filmová maskérka, jej seznámila s tehdy začínajícím hercem Nicolasem Cagem (měl za sebou asi 3 filmy), který ho vzal za svým agentem. První role tedy přišla v roce 1984 ve filmu Noční můra v Elm Street (1984). Do této role jej obsadila dcera režiséra Wese Cravena, jenž dal dceři vybrat, kdo se ji nejvíc líbí ze žadatelů o roli.

Po filmech Soukromý víkend (1985) a Četa (1986), kde hrál Johnny neznámé role, přišel v roce 1986 film Slow Burn, který byl točen pro televizi, ten ale Johnnyho také neproslavil. Rok nato přišel zlom, Johnny dostal nabídku na roli v seriálu Jump Street 21 (1986) , který se natáčel plných 5 let. Tato role detektiva Johnnyho proslavila nejvíce. Okamžitě se z něj stal herec, který byl velice producenty a režiséry žádaný. V roce 1990 přišla role ve filmu Střihoruký Edward (1990), kde se Johnny zamiloval do herečky Winony Ryderové, se kterou společně obsadili hlavní role. Na svou ruku si nechal vytetovat nápis “Winona forever” (Winona navždy), ale po rozchodu nápis změnil na “Wino forever”.

Johhny byl stále, i když méně, nakloněn ke drogám. Vlastnil klub Viper´s Room v Los Angeles, kde se herec River Phoenix předávkoval. A to Johnnyho navždy od drog odradilo, protože poznal, že tudy cesta nevede. Spolumajitelem francouzské restaurace “Man Ray” se stal v roce 1999, kdy se ocitl v Paříži. Rok předtím se Johnny šťastně oženil s Vanessou Paradis, se kterou má již dvě děti, a jejich vztah trvá dodnes. Dcera Lily-Rose Melody se narodila v roce 1999 blízko Paříže.
V roce 2001 byl Johnny Depp také jmenován časopisem People mezi 50 nejhezčími lidmi světa.

Mezi Johnnyho filmy, ve kterých zazářil, patří například Ed Wood (1994), “The Brave” z roku 1997 anebo Devátá brána (1999). V roce 2000 jsme ho mohli vidět i slyšet ve filmu Čokoláda. K tomuto filmu totiž nahrál jednu píseň.

O rok později v thrilleru Z pekla (2001) si zahrál komisaře Freda Abberlina, jenž odhaluje zločiny Jacka Rozparovače. V roce 2003 natotočil filmy Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly a Tenkrát v Mexiku (2003). Následovaly filmy např. a Libertin (2005), Alenka v říši divů (2010), Rumový deník (2011) a další díly o pirátech z Karibiku.