Jennifer Lopez

Jennifer Lynn Lopez  je americká herečka, zpěvačka, módní návrhářka a tanečnice známá také pod přezdívkou JLo.

Narodila se v newyorském Bronxu portorikánským rodičům Guadalupe Rodrigezové a Davidu Lopezovi. Má dvě sestry, Lyndu a Leslie. Jelikož rodiče neměli mnoho finančních prostředků, musela si na taneční lekce sama vydělat. V 16 letech se dostala do Manhattanského tanečního klubu, díky němuž hostovala v několika videoklipech a zúčastnila se American Music Awards. Roku 1991 se objevila v roli tanečnice v televizní komedii In Living Color.

 

Na filmovém poli se proslavila s rolemi ve filmech Selena (1997), Svatby podle Mary (2001), Krásná pokojská (2002), Smím prosit? (2004) nebo Příšerná tchýně (2005).

Za svojí kariéru vydala 8 alb. Její písnička “We Are One (Ole Ola)” sloužila jako oficiální písnička FIFA World Cupu.

Hudební debut On the 6 vyšel 1. července 1999 a název byl inspirován číslem metra, kterým jezdila každý den z práce a kde údajně napsala všechny své songy. Album dlouho vedlo různé světové žebříčky stejně jako pilotní singl If You Had My Love. Další velice úspěšné singly se jmenovaly Waiting For Tonight nebo Let’s Get Loud, za ten obdržela i nominaci na cenu Grammy v kategorii nejlepší taneční singl.

Druhé album, J.Lo vydala v lednu 2001. Album ihned zahájilo na čísle jedna stejně jako nový singl s názvem Love Don’t Cost A Thing, se kterým poprvé dobyla britský singlový žebříček. Na dalších vydaných singlech spolupracovala s řadou známých osobností jako jsou Ja Rule, Caddillac Tah nebo 50 Cent, kteří ji pomohli hlavně s remixovou podobou alba J.Lo nazvanou J to tha L-O!: The Remixes.

Čtvrté album vyšlo v listopadu 2002 a jmenovalo se This Is Me… Then, kde hlavní pozornost vzbudily dva velice úspěšné singly Jenny From The Block, kterou zpívá společně s Jadakissem, a song All I Have, se kterým jí pomohl LL Cool J.

Až po třech letech, v roce 2005 vydala další album s názvem Rebirth, ze kterého vydala jen jeden úspěšný singl a ten se jmenoval Get Right. V roce 2006 dobyla americký singlový žebříček píseň Control Myself od LL Cool J, na kterém hostuje i Jennifer Lopez.

V roce 2007 vydala dvě alba. Album Como Ama Una Mujer je nazpívané celé ve španělštině a vyšlo začátkem roku, druhé album Brave vyšlo na konci roku a je nazpívané v angličtině. Jennifer vyjela také poprvé na celosvětové turné společně se svým manželem Marcem Anthonym.

Na podzim roku 2007 vydala prozatím poslední studiové album nazvané Brave, které je nazpíváno opět v angličtině. Album se umístilo na 31. místě amerického žebříčku Billboard Hot 100.

V roce 2009 podepsala smlouvu s nahrávací společností Island Records. Její combackový singl “On the Floor” se stal jednou z nejúspěšnější písničkou roku.[3] Od 14. června 2012 se konalo turné nazvané Dance Again World Tour. 24. července 2012 vydala první album s nejlepšími hity Dance Again…the Hits. Její písničky “Dance Again” a “Goin’ In” se stali součástí soundtracku k filmu Let’s Dance: Revolution.

V dubnu 2014 byla vydána oficiální písnička FIFA World Cupu 2014 “We Are One (Ole Ola)” V červnu vydala skrz nahrávací společnost Capitol Records album A.K.A.. Na albu se objevují umělci jako Iggy Azalea, French Montana nebo Pitbull.