Demi Lovato

Demetria Devonne „Demi“ Lovato,  je americká zpěvačka, herečka a skladatelka. Ve filmu debutovala rolí v televizním seriálu pro děti Barney a přátelé.

Demi se narodila 20. srpna 1992 v Albuquerque v Novém Mexiku. Jejími rodiči jsou Patrick Lovato a Dianna Hart de la Garza. Je mexicko-irsko-italského původu. Má starší sestru Dallas Lovato, mladší sestru Madison de la Garza (společná matka) a další mladší sestru Amber (společný otec). S tou však poprvé promluvila, až když jí (Demi) bylo 20. Demiini rodiče se rozvedli v roce 1994, krátce po jejích druhých narozeninách. Její matka byla roztleskávačkou Dallas Cowboys a country zpěvačkou.

V roce 2008 ztvárnila hlavní roli Mitchie Torres v televizním filmu Camp Rock. V témže roce podepsala smlouvu s Hollywood Records a vydala své debutové studiové album Don’t Forget. Album se umístilo na druhém místě v hitparádě Billboard 200. Během prvního týdne bylo prodáno přes 89 tisíc kusů. Album bylo oceněno Zlatou deskou RIAA.

V roce 2009 hrála v seriálu Sonny ve velkém světě, kde ztvárnila hlavní roli Sonny Munroe, seriál byl vysílán na Disney Channel. Téhož roku vydala své druhé album, Here We Go Again. Toto album debutovalo na prvním místě v americké Billboard 200. Album bylo opět oceněno Zlatou deskou.

V roce 2010 byla Lovato nucena dát si kvůli osobním problémům pauzu od herecké i pěvecké kariéry. Dokonce musela strávit jistou dobu v léčebně. Seriál Sonny ve velkém světě tak byl ukončen po odvysílání druhé série. V roce 2011 vydala své třetí studiové album s názvem Unbroken. Do tohoto alba promítla své předchozí potíže, je to patrné zejména v úvodním singlu Skyscraper.

V roce 2012 byla porotkyní druhé řady Amerického X Factoru. Po skončení soutěže pracovala na svém čtvrtém albu s jednoduchým názvem Demi, které vyšlo v roce 2013. Úvodním singlem alba byl Heart Attack. Během prvního týdne se prodalo 110 000 kusů, což je pro Lovato zatím nejlepší debut.

Během své hudební kariéry absolvovala Lovato několik koncertních šňůr. V roce 2008 byla předskokanem na turné Burnin’ Up Tour skupiny Jonas Brothers, téhož roku byla též předskokankou Avril Lavigne a jejího The Best Damn World Tour.

Demi je křesťanka, před každým vystoupením se i s kapelou modlí. Je také aktivní podporovatelkou práv homosexuálů.

Když v červnu 2013 Nejvyšší soud USA zrušil jako neústavní ustanovení federálního zákona, které neuznávalo homosexuální sňatky, třebaže platné v jednotlivých státech federace, za platné na federální úrovni a pro účely federálních zákonů, napsala na svém twitterovém účtu: „Gay, hetero, lesba, bisexuál … nikdo není lepší kdokoli jiný.