Avicii

Tim Bergling, uměleckým jménem znám jako Avicii nebo Tim Berg, je švédský DJ nominovaný na cenu Grammy, remixer, a hudební producent.

Narodil se 8. září ve Stockholmu ve Švédsku. V hudebním průmyslu se objevil roku 2008, kdy mu bylo 18 let, kompilací remixu titulního motivu videohry Lazy Jones. To vedlo k vydání jeho první nahrávky ve Strike Recordings, nazvané „Lazy Lace“.

V roce 2010 začal spolupracovat se švédským DJ Johnem Dählbäckem a vydávají song nazvaný „Don’t Hold Back“. Kromě toho začal pracovat se světoznámými DJi jako je Tiësto a Sebastian Ingrosso. Přestože je jeho práce zaměřena zejména na elektronickou hudbu, EMI vydalo vokálovou verzi songu „Bromance“, pojmenovanou „Seek Bromance“.

V říjnu 2010 podepsal smlouvu s EMI.

V roce 2011 vydal společně s Davidem Guettou song „Sunshine“, který získal nominaci na cenu Grammy jako nejlepší taneční skladba. V téže době také vydal skladbu „Levels“, která se dočkala hned několika verzí a vynesla jej na vrchol jeho kariéry. 14. září roku 2013 Avicii vydal své první studiové album s názvem True s přední skladbou „Wake Me Up“ (ft. Aloe Blacc).

Singl „Levels“, okamžitě obsadil žebříčky Top 10 ve Velké Británii, Irsku, Rakousku, Dánsku, Nizozemsku, Německu, Řecku a Švédsku.

Jeho debutový singl, „Seek Bromance“, se držel v žebříčcích Top 20 v mnoha zemích, včetně Velké Británie, Belgie, Nizozemska a rodného Švédska.

Téhož roku se také umístil na 6. místě žebříčku Top 100 DJů vyhlašovaným časopisem DJ Mag. Od té doby se drží na předních příčkách tohoto prestižního časopisu.

Svou hudbu vytváří v počítačovém programu FL Studio, který je velmi oblíben pro svou jednoduchost.